Optimi
Přituhuje!

Nejen venku, ale i na vašich účtech.


Topná sezóna je za dveřmi!

Připravte se na ni!


Víte, co rozhoduje při volbě zateplení domu?

Účinnost, úspora a návratnost investice


Jak ušetřit 30% za energie?

Tak to by chtěl vědět každý!


Vědomostní kvíz

Co je to pěnové sklo A-Glass?


Chcete získat dotace?

 Poradíme Vám, jak je efektivně čerpat.


I váš dům potřebuje jarní úklid

Velikonoce se blíží a s nimi každoroční rituál - jarní…


ZATEPLETE STROP VAŠEHO DOMU A HNED ŠETŘÍTE ZA TOPENÍ!

Zvykli jsme si dopřát si ve svém bytě tepelné pohody. Co to…


Příliš drahé dutiny! Získali jsme tajný návod, jak ušetřit tisíce.

Člověk nemusí být zrovna ekonom, aby si spočítal, jak se to…


Nadělte si k Vánocům teplo?

Překvapilo vás, jak moc jste museli topit při příchodu…


Topíte, topíte a pořád hodně platíte? Už nemusíte!

Zimní počasí se blíží stále rychleji a začátek topné sezony…


Ruční-nářadí.cz logo

Ruční-nářadí.cz

www.rucni-naradi.cz

Nářadí, které se Vám bude hodit při stavbě domu

Bez kvalitního nářadí se neobejde žádný kutil natož profesionál. Stavět však lze i jinak. Kromě stavebního nářadí pro hrubou stavbu, ručního nářadí pro dokončovací práce i úpravy sádrokartonů a běžných doplňků jako metry, úhelníky, vodováhy, značkovače, řezné kotouče a vrtáky existuje mnoho výrobků, které vám usnadní práci, ať už se jí věnujete denně jako profesionální stavař nebo jen příležitostně kutíte.

Přečtěte si, jaké zajímavé nástroje by neměly chybět v žádné dílně či stavební buňce.

Běžné nářadí – hlavně ne to levné

Když už jsme se v úvodu zmínili o nepřeberném množství stavebního nářadí, které je v dnešní době na trhu dostupné, je důležité zmínit také cenu. Na nářadí, které denně berete do ruky, se rozhodně nevyplatí šetřit, pokud s ním pracujete mnoho hodin, vždy dbejte na vysokou kvalitu a funkčnost výrobku a teprve v druhé fázi zohledňujte cenu. Kvalita jde ruku v ruce s cenou, vyšší cena výrobku se vám však rychle vrátí. Nástroj, který se bude pohodlně držet, přesně pracovat a nerozpadne se po jedné „fušce“ je nedocenitelným pokladem, se kterým bude radost pracovat.


Měřit? Co? Čím? A Jak?

Zapomeňte na metr a tužku, s moderními přístroji dokážete cokoliv přesně osadit, položit, zaměřit, a to v jakémkoliv terénu i za nepříznivých světelných či povětrnostních podmínek. Měřiče vzdáleností, lasery, detektory, teploměry… nepřeberné množství měřidel vám usnadní mnoho prací.

Liniové lasery využijete ideálně jako nivelační pro srovnávací a dokončovací práce.

Křížové lasery pro dokončovací práce v interiérech.

Rotační lasery jsou nejspolehlivější do extrémních pracovních podmínek.

Vícebodové lasery pro vyrovnávací práce.

S bezkontaktními měřiči teploty rychle a snadno změříte teplotu či vlhkost jakýchkoliv látek i těch pevných (např. tuhnoucího betonu). Snadno s nimi odhalíte tepelné mosty i na běžně nedostupných místech.

Měření délek nikdy nebylo snazší než s laserovými dálkoměry - měřiči vzdáleností.

 

S čím pomohou vrtačky, kladiva nebo míchadlo

Kromě klasických vrtaček bez příklepu (ideální k vrtání do dřeva nebo kovu), které však při stavbě využijete maximálně jako stavební míchadlo, můžete použít příklepové vrtačky, které spolehlivě dokáží vrtat i do betonu. Pro běžné použití uplatníte výrobky s mechanickým příklepem, potřebujete-li však odvrtat větší otvory, poohlédněte se po vrtačce s příklepem pneumatickým. Pro míchání stavebních lepidel, spárovacích hmot atp. je však nutné, aby přístroj umožňoval funkci příklepu vypnout. Jste-li profesionál, určitě se neobejdete bez profi míchadla.

Pro otvory nad 20mm již nestačí vrtačka s příklepem a budete muset požít vrtací kladivo. To vám vystačí do průměru 52mm. Větší otvory nebo instalační drážky je nutné vysekat či vybourat. K tomu vám dobře poslouží lehká sekací kladiva (hmotnost cca 3kg). Pro náročnější bourací práce použijte střední bourací kladiva. Těžká bourací kladiva (hmotnost i více než 30 Kg) zvládnou extrémně náročné práce jako demolice či bourání základů.

 

Vysekat, instalovat… uklidit

Práce nekončí vysekáním poslední drážky ani dotažením posledního závitu, ale úklidem. Dnešní čistící technika nabízí širokou škálu průmyslových vysavačů, vysokotlakých či parních čističů nebo zametacích strojů. Díky těmto pomocníkům, budete s úklidem nejen rychle a efektivně hotoví, ale také značně snížíte prašnost prostředí, ve kterém pracujete.

Abyste všechno vaše oblíbené nářadí našli i příště využívejte praktické boxy, přihrádky a vozíky pro uskladnění nářadí

Kontaktní formulář

Captcha